< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Jaunā lauksaimniecības politika ieviesīs daudz izmaiņu lauksaimniekiem

Jaunā lauksaimniecības politika ieviesīs daudz izmaiņu lauksaimniekiem

2022-11-28, 16.15

Jaunā ES kopējā lauksaimniecības politika, kas stāsies spēkā nākošā gada 1. janvārī, atnesīs daudz izmaiņu mūsu lauksaimniekiem. Pirmkārt, atbalstu varēs saņemt tikai aktīva lauksaimnieka statusam atbilstošs zemnieks, kas izpildīs vismaz vienu no septiņiem nosacījumiem. Savukārt lielzemniekus skars pamatatbalsta griestu noteikšana vienai saimniecībai – tie būs 100 000 eiro.

Atbalstu gados jaunajiem lauksaimniekiem par pirmajiem 150 ha varēs saņemt aktīvs lauksaimnieks, kas ieguvis atbilstošu izglītību lauksaimniecības jomā. Vienotā platības maksājuma (VPM) vietā būs ilgtspēju sekmējošu ienākumu pamatatbalsts (ISIP), kas no nākamā gada būs 88 eiro/ha mūsu reģionā un to varēs saņemt aktīvs lauksaimnieks, kas izpildīs labas lauksaimniecības un vides nosacījumus. Lielāku atbalstu varēs saņemt, piesakoties kādā no 7 ekoshēmām un īstenojot kādu no 6 agrovides pasākumiem.

LLKC Ventspils konsultāciju birojs atrodas Pils ielā 17 un katru darba dienu pieņem apmeklētājus klātienē. Var arī zvanīt 29277011 vai rakstīt [email protected].

RAKSTS PAR ES KOPĒJĀS LAUKSAIMNIECĪBAS POLITIKU

Informācijas avots – Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika