< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Jūrkalnē top brīvdabas ekspozīcija

“Vētru muzeja” ekspozīcija Jūrkalnes tautas namā pašlaik nav apskatāma, bet Jūrkalnes pagasta pārvaldes vadītājs Guntars Reķis gudro par āra ekspozīcijas veidošanu. To paredzēts iekārtot tautas nama nojumē, izrādot no jūras izskalotus senākus priekšmetus. Trīs jau ir Guntara rīcībā. Viens atvests no pludmales Vārves pagastā, tas ir apkalts koka pālis, savukārt otrs ceļu uz Jūrkalni mērojis no Tārgales Jaunupes. Tas ir masīvs laivas borta fragments, kurā redzams caurums, kas izmantots, lai ielaistu ūdenī enkuru. Tā atradējs ir Tārgales pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Laksbergs, kurš spriež, ka fragments, visticamāk, piederējis kādai dižlaivai, kas izmantota zvejai jūrā. Mārcis kolēģim atdevis arī Irbes upes malā atrasto trīsi, kas, iespējams, lietots kolhoza laikos. Guntars Reķis aicina uzticēt viņam arī citus interesantus un zvejas laikmetu raksturojošas liecības, lai varētu izveidot saistošu brīvdabas ekspozīciju.