< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Usmas ezerā ielaiž līdaku mazuļus

Usmas ezerā ielaisti SIA “Rūjas zivju audzētava” audzēti vienvasaras 40 479 līdaku mazuļi svarā no pieciem līdz 20 gramiem. Usmas ezerā regulāri ielaiž vērtīgo zivju sugu mazuļus, piemēram, 2017. gadā ūdenstilpe papildināta ar 20 000 līdaku mazuļiem, pērn – ar 40 479 līdaku mazuļiem.

Plēsīgo zivju skaits tiek palielināts arī tādēļ, lai ezers būtu pievilcīgs makšķerniekiem, tādējādi domājot par tūrisma attīstību Usmas pagastā. Usmas ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumos ir ieteikums līdaku mazuļu ielaišanu veikt ne retāk kā katru trešo gadu, lai līdaku populāciju uzturētu makšķerniekiem un zvejniekiem interesantā blīvumā.
Lai līdaku mazuļus ielaistu ezerā šogad, Ventspils novada pašvaldībā īstenots projekts “Zivju resursu pavairošana Ventspils novada Usmas ezerā 2019”. Lauku atbalsta dienesta Zivju fonds to finansēja, piešķirot 10 000 eiro, Ventspils novada pašvaldības finansējums – 1951,01 eiro.